koncert

Jazz trio PRIM

Mladé jazzové trio je na scéne od roku 2015. Odvtedy zaujalo svojou zvukovou a technickou virtuozitou podstatnú časť jazzových fanúšikov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Trio PRIM
založili v roku 2015 traja hudobníci spojení s viedenskou hudobnou scénou. Odvtedy sa skupine podarilo svojou progresívnou zvukovou a technickou virtuozitou zapôsobiť v rovnakej miere na kritikov aj divákov. Zmesou polyrytmických ilúzií, lyrických melódií, výpožičiek z klasickej hudby, drum & bass, džezu a tiež filmovo-hudobnej expresivity čelia výzve dosiahnuť a udržať si vysokú naratívnu kvalitu. Vzormi a inšpiráciou sú pre nich švédske trio e.s.t, Neil Cowley Trio či GoGo Penguin.

Debutový album More & Less Diminished, vydaný v roku 2016 v inom obsadení (Biller, Konuray Mutluer, Ralph Dammerer), ukázal, „ako môže a ako by mal džez v Rakúsku znieť“ (music-news.at). O rok neskôr nasledovala EP 40 Days (Biller, Mutluer, Sherif Abdalla).

Na mnohých miestach nadšene prijatí  (o.i. jazzahead clubnight  Weserburg, múzeum Brémy, Stara Pekarna Brno) a účinkujúci v rôznych rozhlasových reláciách, akými sú Ö1 Jazznacht alebo Radio Proglas, nám títo traja hudobníci dokazujú, že v oblasti džezu má Viedeň veľa toho čo ponúknuť.

Hrajú: Felix Biller (klavír) Martin Melzer (basgitara) Christoph Karas (bicie)

-------

Vstup je voľný

Odporúčame

film

Florencino kníhkupectvo

Anglicko 1959. Do malého ospalého mestečka východného Anglicka prichádza Florence Green, ktorá je aj napriek odporu kultivovanej...Viac
Kino Film Europe / Kino Mier Modra / Kino Pezinok / Cinema City Aupark
odporúčame!
iná akcia

Dámsky a Pánsky svet - festival módy, dizajnu a umenia

25.10.2019 - 26.10.2019 / Refinery Gallery
odporúčame!
koncert

Lamb (UK)

Po 25.11.2019 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Hrana

Pi 13.12.2019 / Majestic music club
odporúčame!